ΚΑΤΕΡΙΝΗ: Πρωταθλήτρια Ελλάδος με άνεση η Άννα Κιάφα!!! "Όλη μου η οικογένεια, όλοι μου οι φίλοι ήταν εδώ"!! (βίντεο)

Το χρυσό κορίτσι του Πιερικού αθλητισμού συνεχίζει με τις επιτυχίες της να κάνει την περιοχή μας και τους ανθρώπους της υπερήφανους με τις εμφανίσεις και τις τεράστιες επιτυχίες της.
Κυριολεκτικά με "σβηστές" τις ...μηχανές της η Άννα Κιάφα, κατάφερε να στεφθεί πρωταθλήτρια Ελλάδος στις Νεάνιδες με χρόνο 60.60 και να δώσει πολύ μεγάλη χαρά στους δικούς της ανθρώπους, τους φίλους της αλλά και όλους εμάς που καταγράφουμε τα αθλητικά γεγονότα της Πιερίας και τις επιτυχίες των παιδιών της!

Ήταν ένα έντονο διήμερο με πολύ καλές επιδόσεις από τους αθλητές της επόμενης γενιάς ολοκληρώθηκε σήμερα στην πόλη της Κατερίνης. Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20 έγινε με μεγάλη επιτυχία στην πόλη της Κατερίνης, που επέστρεψε στη διεξαγωγή αγώνων μετά από δέκα χρόνια.

Την τρίτη θέση στα 200 μ. πήρε η Βάγια Δάμπλια η οποία έτρεξε χθές και με την ομάδα των κοριτσιών μας στα 4Χ100 και με φοβερή εμφάνιση, κατέκτησαν την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στους αγώνες!( https://pieriasport.blogspot.gr/2017/07/4.html)

Να δούμε την τελική κατάταξη τόσο στα 400 εμπ. της Άννας Κιάφα, όσο και την επίδοση της καλής της φίλης, Βάγιας Δάμπλια στα 200 μ.