Χάντμπολ Πρωτάθλημα Παμπαίδων: Ζαφειράκης Νάουσας - Αρχέλαος Κατερίνης 26-27

Στο μεγάλο ντέρμπι για το Πρωτάθλημα Παμπαίδων ο Αρχέλαος νίκησε στην Νάουσα τον Ζαφειράκη με 27-26, ύστερα απο ένα συναρπαστικό παιχνίδι που είχε συνεχείς ανατροπές στο σκορ.
Οι γηπεδούχοι μετά τον αιφνιδιασμό που υπέστησαν στο πρώτο πεντάλεπτο απο τον Αρχέλαο που πέρασε μπροστά στο σκορ με 4-3, αντέδρασαν και πήραν κεφάλι στο σκορ για να κλείσει το πρώτο ημίχρονο με 14-11 υπέρ του Ζαφειράκη.

Στην επανάληψη παίχθηκε φοβερό χαντμπολ και το παιχνίδι πήγαινε στο γκολ-γκολ με την ομάδα της Νάουσας να είναι μέχρι το 45' μπροστά στο σκορ με 24-23.

Οι νεαροί παίκτες του Σωκράτη Σκούφα έπαιξαν στο τελευταίο πεντάλεπτο "φοβερή" άμυνα και έκαναν την μεγάλη ανατροπή κάνοντας το 27-26 για την ομάδα της Κατερίνης.
Στην επάληψη ο Αρχέλαος νίκησε με 16-12 τον Ζαφειράκη μέσα στην Νάουσα παίζοντας άμυνα για σεμινάριο.