Βατανιακός-25η Μαρτίου 1-3 Πέρασμα 6άδας η Μαρτίου!

Καλύτερη η 25η Μαρτίου, επικράτησε χθες εύκολα στο γήπεδο του Βατάν με σκόρ 3-1 της ομάδας του Βατανιακού, μάτς που ολοκλήρωσε την 26η αγωνιστική της Β’ ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Με το τρίποντο αυτό η φιλοξενούμενη ομάδα ανέβηκε στην 6η θέση της βαθμολογίας με 35 βαθμούς, προσπερνώντας τον Ταύρο Ελάφου που βρίσκεται στο -2 στην μάχη για τα play off ενώ ο Βατανιακός παρέμεινε ουραγός της κατάταξης με 20 βαθμούς.

Η αναμέτρηση κρίθηκε στο Β’ ημίχρονο όπου η Μαρτίου με αριθμητικό πλεονέκτημα (αποβολή του ISLAMI με 2 κίτρινες κάρτες στην εκπνοή του πρώτου μέρους) πέτυχε 3 τέρματα
παίρνοντας εύκολα την νίκη ενώ ο γηπεδούχος μείωσε το σκορ στις καθυστερήσεις του αγώνα .

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 23′ ο Θεοδωρίδης πλάσαρε μέσα απο την περιοχή ,όμως ο Πατρής απέκρουσε και στην συνέχεια οι αμυντικοί απομάκρυναν τον κίνδυνο.
Στο 45′ ο ISLAMI αντίκρυσε την δεύτερη κίτρινη κάρτα με αποτέλεσμα να αποβληθεί και να αφήσει την ομάδα του για ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο.

Στο 50′ ο Σάββας Γιαζιτζόγλου με σουτ πλασέ άνοιξε το σκορ κάνοντας το 0-1.
Στο 53′ σουτ πλασέ του Φορτομάρη απο καλή θέση απέκρουσε ο Πατρής και στην συνέχεια δύο απανώτα σουτ παικτών του Βατανιακού απομακρύνθηκαν απο τους αμυντικούς της Μαρτίου .
Στο 60′ συρτό σουτ του Γιαζιτζόγλου, ο Γκιλιάβας με τα πόδια έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ .
Στο 63′ ο Χαρτοματζίδης αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα πλάσαρε σε κενή εστία όμως επενέβει πόδι αμυντικού και η μπάλα κατέληξε κόρνερ .

Στο 65′ τραυματίστηκε ο Μαργαρίτης του Βατανιακού με πρόβλημα στην κνήμη και μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο Νοσοκομείο της Κατερίνης .
Στο 67′ ο Σάββας Γιαζιτζόγλου πέτυχε το 0-2 με σουτ εντός περιοχής .
Στο 79′ ο Χαρτοματζίδης με κεφαλιά ψαράκι διεύρυνε το σκορ σε 0-3.
Στο 90΄+1 ο Τάσο μετά απο ατομική προσπάθεια ,παίρνοντας την μπάλα απο το χώρο του κέντρου μπήκε μέσα στην περιοχή και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Τον αγώνα διαιτήτευσε με επιτυχία ο κ. Παναγιώτης Συμεωνίδης με βοηθούς την κα. Αναστασία Φωτιάδου και τον κ. Γιώργο Σαλτσίδη .