Αλμυρός Βόλου-Ποσειδώνας Π.Π.Π. 2-1 Δια χειρός ...Λεωνίδα!

Την ήττα γνώρισε ο Ποσειδώνας Π.Π.Π. με σκορ 2-1 από την ομάδα του Αλμυρού Βόλου και αποκλείστηκε από την συνέχεια του κυπέλλου ερασιτεχνών.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5΄ λεπτό του αγώνα με κεφαλιά του Κράνα σε μια φάση που ξεκίνησε από πεντακάθαρο χέρι του Κοντοβά.
Στην συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα της Πιερίας ανέβασε ρυθμούς και έχασε αρκετές ευκαιρίες με κύριους εκφραστές τον Καλαμπάκα και τον Κυρτέγο.
 Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ποσειδώνας μπήκε πολύ δυνατά και πέτυχε γκολ στο 47' λεπτό που ακυρώθηκε ως οφσαιτ που μόνο ο επόπτης κατάλαβε γιατί σήκωσε την σημαία του.

Και σαν να μην έφτανε αυτό στο 50' λεπτό ο διαιτητής της αναμέτρησης απέβαλε με απευθείας κόκκινη κάρτα τον ποδοσφαιριστή του Ποσειδώνα Παυλίδη για επικίνδυνο μαρκάρισμα στον χώρο του κέντρου.

Όμως στο 52' λεπτό ο Ποσειδώνας έφερε το παιχνίδι στα ίσια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καλαμπάκα,πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.

Οι γηπεδούχοι ωστόσο κατάφεραν να ανακτήσουν το προβάδισμα στο 63’ με προβολή του Πλαβού από τη μικρή περιοχή έπειτα από κόρνερ του Βούλγαρη.Αυτό ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης που βρίσκει τον Ποσειδώνα εκτός θεσμού και με πολλά παράπονα για την διαιτησία.