Ρήγας Φεραίος-Πύδνα Κίτρους 1-1 Βαθμός στο Βελεστίνο!

Ρήγας και Πύδνα βρήκαν νωρίς τον δρόμο προς τα δίχτυα, όμως σταμάτησαν εκεί και εν τέλει κατέληξαν ισόπαλοι. Παρά τις αλλεπάλληλες ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες δεν σημειώθηκε κάποιο τρίτο τέρμα, με αποτέλεσμα να μοιραστούν, Ρήγας και Πύδνα βαθμούς και... εντυπώσεις.

Μόλις στο 2’ η Πύδνα Κίτρους άνοιξε το σκορ. Ο Καραγκούνης με πλασέ νίκησε τον Πατσιογιώργο για το 1-0.
Παρά το σοκ που δέχτηκαν οι γηπεδούχοι, μόλις δύο λεπτά αργότερα πέτυχαν το γκολ της ισοφάρισης με τον Σέττο, κάνοντας το 1-1. Λίγο αργότερα μετά τη συμπλήρωση των 10’, οι φιλοξενούμενοι προέβησαν σε αναγκαστική αλλαγή, καθώς αντικατέστησαν τον τραυματία Πατσιογιώργο με τον Παπατόλικα.

Στο 21’ ο Ρήγας έχασε σπουδαία ευκαιρία για το 2-1, όμως ο Αλεξίου νικήθηκε από τον τερματοφύλακα των Κιτριωτών. Στο 32’ ο Κυπαρίσσης είχε την ευκαιρία να κάνει το 2-1, ωστόσο το πλασέ του από καλή θέση πέρασε έξω από τα δοκάρια του Παπαγιάννη, ενώ στο 37’ μια σέντρα-σουτ του Γεωργαντζή σταμάτησε στα χέρια του Παπατόλικα.

Στο δεύτερο μέρος οι ποδοσφαιριστές του Διονύση Τοκατλίδη μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και στο 60’ απείλησαν με τον Κυπαρίσση, όμως το σουτ του ήταν εξαιρετικά άστοχο. Δέκα λεπτά μετά, ο Ιορδανίδης πέρασε τον τερματοφύλακα των Βελεστινιωτών, όμως δεν βρήκε στόχο, με το 1-1 να μένει μέχρι το τέλος.

Διαιτητής: Μπαλάσας (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Παπαδόπουλος, Τασόπουλος (Μακεδονίας)

Ρήγας Φεραίος (Λάκης Μπακάλης): Παπαγιάννης, Χατζηαθανασίου, Μπόρας, Σπαθής, Γκάγκας, Αλεξίου, Λάμπρου (65’ Τσελεπής), Γεωργαντζής, Τζοβάρας (67’ Καναβός), Χυσά, Σέττος (85΄Κουσκουρίδας).

Πύδνα Κίτρους (Διονύσης Τοκατλίδης): Πατσιογιώργος (13’ Παπατόλικας), Κόλα, Λαζαρίδης, Σαμουηλίδης, Κωτσιόπουλος, Τσατσαρής, Καραγκούνης, Δήμας, Κυπαρίσσης Ν. (62’ Πιαστόπουλος), Ιορδανίδης (82’ Κωστίκος) Ντόσης.
Πηγή: liganews.gr