Εθνικός Κατερίνης-Ποσειδών Π.Π.Π. 0-4 Με την ίδια σοβαρότητα οι νότιοι

Σε ένα παιχνίδι που δεν χωράει κριτικής ο πρωτοπόρος Ποσειδώνας κέρδισε εύκολα με σκορ 0-4 τον Εθνικό Κατερίνης. Οι Νότιοι ήταν ανώτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα και σημείωσαν και τα 4 τέρματα τους στο πρώτο ημίχρονο.
Το σκορ άνοιξε στο 8ο λεπτό ο Στούμπος Θωμάς με καταπληκτικό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή. Το 0-2 έγινε 4 λεπτά αργότερα με κοντινό πλασέ του Γκανάβα. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν και πέτυχαν και τρίτο τέρμα στο 26ο λεπτό έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Παυλίδη ο Κολαξίδης με όμορφη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Και στο 33ο λεπτό αυτή την φορά ο Παυλίδης με δυνατή κεφαλιά έκανε το 0-4 μετά από εξαιρετική σέντρα του Γκανάβα.
 Στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε ο ρυθμός του αγώνα και δεν σημειώθηκε κανένα τέρμα.

Έτσι ο Ποσειδώνας έφτασε τους 77 βαθμούς πετυχαίνοντας ακόμα μία νίκη και η ιστορική ομάδα του σταθμού που από την προηγούμενη αγωνιστική έπεσε και μαθηματικά στην Β' ερασιτεχνική κατηγορία έμεινε στους 19 βαθμούς και στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα.