Μακεδόνες Πιερίων – Απόλλων Ράχης 4-0 Άλμα παραμονής οι Μακεδόνες!

Για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 17ης αγωνιστικής της Β’ Ε.Π.Σ. Πιερίας, οι Μακεδόνες Πιερίων δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα κόντρα στον Απόλλωνα Ράχης τον οποίο και συνέτριψαν με 4-0.
Έτσι, η ομάδα της Ρητίνης «ξεκόλλησε» από την τελευταία θέση και έφτασε τους 17 βαθμούς, έναν πίσω από τον Απόλλωνα.

Το σκορ άνοιξε ο Βασιουρής στο 23ο λεπτό, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Στέφανος Μπιτόπουλος έκανε το 2-0. Οι Μακεδόνες πέτυχαν άλλα δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, στο 60’ με τον Χρυσόπουλο στο 88’ με τον Καργιώτη που διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Διαιτητής: Νίκολιτς
Βοηθοί: Γιαμούζης, Γερμανός

ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΠΙΕΡΙΩΝ: Δαούλας, Κουτλουμπάσης (76’ Σιδέρης), Βελιτσιάνος, Μπιτόπουλος, Μακρής, Χανδόλιας, Καργιώτης, Παγωνίδης, Χρυσόπουλος, Μάνος, Βασιουρής.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΑΧΗΣ: Δραγασιάς, Τσιμπούκας (39’ Μπαλαούρας), Δ. Καρακούσης, Κυβελίδης, Μπίνιας (72’ Κατσαμάγκας), Καραθάνας, Κούρτης, Τριανταφύλλου, Κατής, Βαγενάς (46’ Ντούρος), Ι. Καρακούσης.