Πρακτορείο ΟΠΑΠ Ευκαρπίδης Πόλυς Αγίας Τριάδος 18

Πρακτορείο ΟΠΑΠ Ευκαρπίδης Πόλυς Αγίας Τριάδος 18 - Βιομηχανία Ζωοτροφών Εμπορία Δημητριακών "ΤΟΚΑΣ"

TOP SPORT σε Κατερίνη-Θεσσαλονίκη-Βέροι-Αιγίνιο

Δευτέρα, 6 Φεβρουαρίου 2017

Θερμαϊκός Κορινού - Απόλλων Ράχης 3-0, για την 18η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β' ΕΠΣ Πιερίας.

Επιστροφή στις νίκες για τον Θερμαϊκό Κορινού, που παραμένει η μόνη αήττητη ομάδα στην Β΄κατηγορία με την καλύτερη επίθεση και άμυνα.
Το πρώτο ημίχρονο έληξε 1-0 με γκολ του Ζαπουνίδη ύστερα από ασίστ του Στεφανίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Θερμαϊκός διπλασίασε τα τέρματά του και πάλι με τον Ζαπουνίδη, ύστερα από εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

Στο τελευταία λεπτά του παιχνιδιού διαμορφώθηκε το 3-0 με γκολ του Παπαδόπουλου, από την όμορφη πάσα  του Αντωνιαδη.

Παρθενική εμφάνιση  με τα χρώματα του Θερμαϊκού πραγματοποίησε ο 15χρονος Δημήτρης Μάντζιος.

Θερμαϊκός Κορινού(Ρούλης Παπαδόπουλος):1. Μόσχος Μοσχίδης  2. Μαυρίδης Τάκης 3. Τσέργας Κων/νος4. Αντωνιάδης Άγγελος 5. Ορφανίδης Γιάννης 6. Μαυρίδης Μάκης(60’ Γεωργής) 7. Πολιτίδης Γιώργος(46’Κατσούλης)  8. Χνούδας Θόδωρος 9. Στεφανίδης Νίκος 10. Παπαδόπουλος Γιάννης 11. Ζαπουνίδης Μπάμπης(75’ Μάντζιος)
Πηγή: korinosnews.blogspot.gr