ΠΑΕ Ποντίων – ΓΑΣ Σβορώνου 1-1 Δε (Χ)άρηκε κανείς!

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν ΠΑΕ Ποντίων Κατερίνης και ΓΑΣ Σβορώνου στο «Θόδωρος Παπαδόπουλος» για την 18η αγωνιστική της Α’ Ε.Π.Σ. Πιερίας.
Έτσι, ο ΓΑΣ έπεσε στην 6η θέση έχοντας 32 βαθμούς, ενώ οι «Πόντιοι» παρέμειναν χαμηλά στη βαθμολογία, μόλις 2 βαθμούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο ΓΑΣ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με 0-1. Ήταν το 19ο λεπτό όταν ο Ναρίνογλου ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής υπέδειξε το πέναλτι και ο Μάκης Μαργαρίτης έκανε το 0-1. Οι Πόντιοι ανέβασαν την απόδοσή τους και έφτασαν στην ισοφάριση στο 55ο λεπτό. Ο Σαχμπάζωφ εκτέλεσε το φάουλ από δεξιά και ο Ερμάλ Μποστάντζι με ωραία γυριστή κεφαλιά έκανε το 1-1.

Ο ΓΑΣ Σβορώνου τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Δήμου στο 87ο λεπτό.

Διαιτητής: Γκαραγκάνης
Βοηθοί: Βρούζος, Αναστασιάδης

ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ: Μπαμπαΐτης, Γκαρατζιάς, Σαχμπάζωφ, Γεωργιάδης, Παππάς, Μποστάντζι, Κ. Κατσαμάγκας, Μηλιώτης (61’ Μαργαρίτης), Π. Κατσαμάγκας, Κλιάνης (70’ Λαδένης), Λυκούργος (54’ Μήτρας).

ΓΑΣ ΣΒΟΡΩΝΟΥ: Παπανικολάου, Τσιτλακίδης, Χ. Βούλγαρης, Καστανάρας, Σκαμπαρδώνης, Μοσχολούρης, Μυστρίδης, Ν. Βούλγαρης (81’ Παπαδόπουλος), Ναρίνογλου (59’ Δεληγιάννης), Μαργαρίτης (67’ Αβριωνίδης), Δήμος.