Πρακτορείο ΟΠΑΠ Ευκαρπίδης Πόλυς Αγίας Τριάδος 18 - Βιομηχανία Ζωοτροφών Εμπορία Δημητριακών "ΤΟΚΑΣ"

TOP SPORT σε Κατερίνη-Θεσσαλονίκη-Βέροι-Αιγίνιο

Κυριακή, 5 Φεβρουαρίου 2017

Γ. Ολύμπιος Λόφου-Ποσειδώνας Π.Π.Π. 0-2 Η προέλαση συνεχίζεται!

Πέρασε και από τον Λόφο ο Ποσειδώνας επικρατώντας της τοπικής ομάδας με σκορ 0-2.Οι Νότιοι ήταν ανώτεροι σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού
και πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πήραν τους 3 βαθμούς και συνεχίζουν να βρίσκονται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το σκορ άνοιξε στο 17' λεπτό ο Αποστολίδης με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ.Οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι πάλι από εκτέλεση φάουλ αλλά αυτήν την φορά με τον Κυρτέγο.Το τελικό 0-2 έκανε στο 51' λεπτό ο Χρυσόπουλος με όμορφη κεφαλιά μετά από σέντρα ακριβείας του Σδούγκα.

Έτσι με αυτό το αποτέλεσμα ο Ποσειδώνας έφτασε τους 49 βαθμούς και παρέμεινε σε απόσταση 5 βαθμών από την Δεύτερη Α.Ε. Καρίτσας 1 εβδομάδα πριν το μεταξύ τους παιχνίδι στο γήπεδο των Νέων Πόρων,ενώ από την άλλη ο Ολύμπιος Λόφου παρέμεινε στους 27 βαθμούς και την 7η θέση.