Νέα διοίκηση στη Νίκη Βόλου

Σε σώμα συγκροτήθηκε το νέο Διοικητικό Συμβούλιο της Ερασιτεχνικής Νίκης, με τον Στέργιο Φάτση να εκλέγεται στη θέση του Προέδρου συνεχίζον...

Πίνδος Α΄Αγιάννη-Πιερικός Αστήρ Κ. Αγιάννη 0-1 Επιστροφή στις νίκες

Πολύτιμη νίκη πέτυχε ο Πιερικός Αστήρ Κ. Αγιάννη με 1-0 σε βάρος της Πίνδου Α. Αγιάννη και οι φιλοξενούμενοι επέστρεψαν δίκαια στις επιτυχίες.
Οι παίκτες του Αστέρα ήταν καλύτεροι και έχασαν μεγάλες ευκαιρίες να δώσουν μεγαλύτερη έκταση στο σκορ αφού σημάδεψαν δύο φορές τα δοκάρια του σταθερού Σιούντα.

Στο πρώτο ημίχρονο η υπεροχή ήταν καθολική για τους φιλοξενούμενους ενώ στην επανάληψη έπεσε ο ρυθμός του παιχνιδιού και έλειψαν οι μεγάλες φάσεις.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ  ΓΚΟΛ

Στο 25' ο Εφραιμίδης  Γ. εκτέλεσε πέναλτι και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Σιούντα.
Στο 30' ο Μπαράς εξαπέλυσε μακρινό σουτ,αλλά η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι των γηπεδούχων.
Στο 35' ο έμπειρος Στέλιος Καλαϊτζίδης με κεφαλιά θα πετύχει το 0-1, ύστερα απο σέντρα του Εφραιμίδη Β.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Παπαργυρίου με βοηθούς τον κ. Θεοδώρου και την κα. Τσικλητάρη Δ..