Πρακτορείο ΟΠΑΠ Ευκαρπίδης Πόλυς Αγίας Τριάδος 18 - Βιομηχανία Ζωοτροφών Εμπορία Δημητριακών "ΤΟΚΑΣ"

TOP SPORT σε Κατερίνη-Θεσσαλονίκη-Βέροι-Αιγίνιο

Τρίτη, 31 Ιανουαρίου 2017

Αρχέλαος Σαββίδης Team – Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 36-34

Επικράτησε στο Β’ ΔΑΚ (Καταφυγιώτικα) ο Αρχέλαος «Savvidis Team S.A.» με 36-34 επί της ανανεωμένης ομάδας της Αλεξανδρούπολης τους Κύκλωπες που ήταν η ευχάριστη έκπληξη της συνάντησης.
Ο Αρχέλαος «Savvidis Team S.A.» ξεκίνησε εντυπωσιακά και δίνοντας πολύ γρήγορο ρυθμό στο παιχνίδι πήρε κεφάλι στο σκορ ανοίγοντας μάλιστα την ψαλίδα φτάνοντας τη διαφορά στα 9 γκολ.

Οι παίκτες του Σωκράτη Σκούφα έδωσαν ωραίο θέαμα στους φιλάθλους τους και παίζοντας απλό και γρήγορο χάντμπολ κλείδωσαν την νίκη, παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα από το πρώτο ημίχρονο.
Στη επανάληψη οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν, ανέβασαν ρυθμό και μείωσαν το σκορ ροκανίζοντας την διαφορά.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έκαναν διαχείριση του σκορ και φανερά επηρεασμένοι από την μεγάλη αγωνιστική απραξία τους, έφτασαν στην νίκη.

Ο Αρχέλαος «Savvidis Team S.A.» είχε να παίξει για το πρωτάθλημα πριν απ’ τις γιορτές μιας και η ομάδα της Κατερίνης την περασμένη αγωνιστική που ήταν η πρώτη του δευτέρου γύρου δεν αγωνίστηκε με τον Δία Πολίχνης και πήρε το παιχνίδι στα χαρτιά με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να έχει αποχωρίσει απ’ το πρωτάθλημα.