Ηρακλής-Αρχέλαος 3-2 Στο τάι μπρέικ η ήττα στο Κατσάνειο

Την ήττα με 3-2 σετ γνώρισαν οι Γυναίκες του Αρχέλαου στο Κατσάνειο από τον Ηρακλή, σε αγώνα για την 9η αγωνιστική του Β2 ομίλου της Α2 Βόλεϊ.
Τα κορίτσια του Αρχέλαου, αν και ήταν πίσω στο σκορ με 23-20, με σερί 5-0 έκαναν το 23-25 και πήραν το πρώτο σετ. Το… αντίστροφο έγινε όμως στο δεύτερο σετ, όπου ο Αρχέλαος ήταν μπροστά με 16-20 και 20-23, όμως ο Ηρακλής ήταν αυτός που πήρε το σετ με 25-23.

Στο τρίτο σετ ο Αρχέλαος κυριάρχησε και το πήρε με 19-25, όμως δεν… εμφανίστηκε στο τέταρτο σετ και έτσι ο Ηρακλής επικράτησε εύκολα με 25-12, ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Στο τάι-μπρέικ έγινε μια πραγματική «μάχη», το προβάδισμα 7-9 του Αρχέλαου έγινε 10-9 υπέρ του Ηρακλή,οι δύο ομάδες πήγαν πόντο-πόντο και τελικά οι Θεσσαλονικιές επικράτησαν με 15-13, παίρνοντας τους 2 βαθμούς.

Τα σετ: 23-25, 25-23, 19-25, 25-12, 15-13.
Οι συνθέσεις:

ΗΡΑΚΛΗΣ (Μοσχοφίδης): Βαζυργιάννη, Δάρδα, Δ. Φυτοπούλου, Κοντονάσιου, Κανονίδου (λ), Μπουρλή, Καλαϊτζίδου (λ), Α. Φυτοπούλου, Δαμιανίδου, Ντουντούλη, Γουμενίδου.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιουπλής): Κωνσταντινίδου, Δερβένη (λ), Ντίτσα, Βουλτσίδου (λ), Τζιλίνη, Πεπόνη, Μάτιου, Κεσεσίδου, Τσιουτσιούλη, Καραγιώργου, Γεωργαντά, Τσιγκαροπούλου, Κυπαρίσση.