Πρακτορείο ΟΠΑΠ Ευκαρπίδης Πόλυς Αγίας Τριάδος 18 - Βιομηχανία Ζωοτροφών Εμπορία Δημητριακών "ΤΟΚΑΣ"

TOP SPORT σε Κατερίνη-Θεσσαλονίκη-Βέροι-Αιγίνιο

Κυριακή, 29 Ιανουαρίου 2017

Απόλλων Λιτοχώρου-Δίας Δίου 2-4 Μεγάλο διπλό με ανατροπή!

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, ο Δίας Δίου έκανε την μεγάλη ανατροπή μέσα το «ΠΥΡΡΟΣ ΔΗΜΑΣ» του Λιτοχώρου και νίκησε τον ουραγό Απόλλωνα με 4-2.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 7ο λεπτό με τον Κουκουνάρα και στο 39’ ο Καρυοφύλλης με σουτ έκανε το 2-0 για τον Απόλλωνα. Ο Δίας ανέβασε την απόδοσή του στην επανάληψη και μείωσε σε 2-1 με τον Συρανίδη στο 55ο λεπτό.

Η φάση που έκρινε ουσιαστικά την έκβαση του αγώνα έγινε στο 63ο λεπτό. Ο Απόλλωνας έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 3-1, όταν το σουτ του Σάλτα αποκρούστηκε από το οριζόντιο δοκάρι και στην αντεπίθεση ο Τσουρέκας έκανε μία φοβερή κούρσα από το κέντρο και, αφού απέφυγε δύο αντιπάλους, με σουτ ισοφάρισε σε 2-2.

Η ομάδα του Δίου ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 76’ όταν ο Σαφέτης με κεφαλιά-ψαράκι έκανε το 2-3, ενώ το τελικό 2-4 διαμόρφωσε στο 89’ ο Κατσαμάγκας.

Διαιτητής: Νίκολιτς
Βοηθοί: Μπλέτσιου, Λαφατζής Γ.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Μαλέσιος, Κουράτι (46’ Μάνος), Κεχαγιάς, Ι. Παπαδιαμαντής, Σ. Παπαδιαμαντής, Πλέσιας (56’ Ανδρεανίδης), Κουκουνάρας, Φελώνης, Κυπαρισσόπουλος (53’ Σάλτας), Καρυοφύλλης, Λιάγκας.
ΔΙΑΣ: Σαρπότας, Αδαμίδης, Αργάνας, Παρλάντζας, Φωτίου, Κουτρουλός (46’ Ζαβαντίας), Τσουρέκας (81’ Ντέντια), Σαφέτης, Κατσαμάγκας, Κουμορτζής, Αντωνόπουλος (46’ Συρανίδης).

Πηγή: imerisiapierias.net