Πρακτορείο ΟΠΑΠ Ευκαρπίδης Πόλυς Αγίας Τριάδος 18 - Βιομηχανία Ζωοτροφών Εμπορία Δημητριακών "ΤΟΚΑΣ"

TOP SPORT σε Κατερίνη-Θεσσαλονίκη-Βέροι-Αιγίνιο

Δευτέρα, 23 Ιανουαρίου 2017

ΠΑΕ Ποντίων – Α.Ε. Καρίτσας 0-1 Πέρασμα απο το Θ. Παπαδόπουλος!

Με γκολ του Βασίλη Ταρασιάδη στο 40ο λεπτό του αγώνα, η Α.Ε. Καρίτσας πέρασε νικηφόρα από το «Θεόδωρος Παπαδόπουλος», επικρατώντας με 1-0 επί της ΠΑΕ Ποντίων Κατερίνης.
Έτσι έφτασε τους 38 βαθμούς και διατηρήθηκε στο -5 από τον Ποσειδώνα Νέων Πόρων, τρεις ημέρες πριν από τον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Πιερίας κόντρα στην Αναγέννηση Κολινδρού.

Έγινε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, κάτι στο οποίο συνετέλεσαν η μεγάλη διακοπή του πρωταθλήματος αλλά και ο κακός αγωνιστικός χώρος. Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο 40ο λεπτό όταν ο Μπέης έβγαλε τη σέντρα από δεξιά, ο Μπουτογιάννης έκανε την γυριστή κεφαλιά και ο Ταρασιάδης με προβολή έκανε το 0-1.

Οι Πόντιοι είχαν μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν στις καθυστερήσεις του αγώνα με την κοντινή κεφαλιά του Νίκου Παππά, όμως ο Τσιλεγκερίδης με καταπληκτική απόκρουση κράτησε το μηδέν και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Ντεμπούτο με την ΑΕΚ έκαναν τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα της ομάδας, Μπέης Μπουτογιάννης και Δαλαμήτρας, καθώς και ο… «γερόλυκος» παλιός παίκτης του Πιερικού Σάκης Δερμιτζόγλου.

Διαιτητής: Ασλανίδης
Βοηθοί: Σαλτσίδης, Πλόσκας

ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ: Ράντος, Στίκος (55’ Γκαρατζιάς), Σαχμπαζώφ, Γεωργιάδης, Παππάς, Μήτρας, Κ. Κατσαμάγκας, Μποστάντζι, Χούτας (57’ Α. Κατσαμάγκας), Κλιάνης (75’ Σατσίδης), Μηλιώτης.

ΑΕ ΚΑΡΙΤΣΑΣ: Τσιλεγκερίδης, Μπέης, Τζιάμας, Μπουτογιάννης, Ευθυμιάδης, Ελισιάδης, Θ. Μητράκας (70’ Αετός), Παπαστεργίου (64’ Τρικαλόπουλος), Ταρασιάδης, Δερμιτζόγλου (46’ Α. Δαλαμήτρας), Μαυρίδης.
Πηγή: imerisiapierias.net