Πρακτορείο ΟΠΑΠ Ευκαρπίδης Πόλυς Αγίας Τριάδος 18 - Βιομηχανία Ζωοτροφών Εμπορία Δημητριακών "ΤΟΚΑΣ"

TOP SPORT σε Κατερίνη-Θεσσαλονίκη-Βέροι-Αιγίνιο

Τρίτη, 13 Δεκεμβρίου 2016

Άρης Κοκκινοπλιτών-Αναγέννηση Σβορώνου 3-2 Σημαντικό τρίποντο οι γηπεδούχοι!

Μεγάλη νίκη πέτυχε στο Β΄ ΔΑΚ ο Αρης Κοκκινοπλιτών επί της Αναγέννησης Σβορώνου με σκορ 3-2, μία αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου της Α΄ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.
Η νίκη και για τις δύο ομάδες ήταν μονόδρομος καθώς βρίσκονται μέσα στη ζώνη του υποβιβασμού και θα χρειαστεί μεγάλη προσπάθεια για να αναρριχηθούν βαθμολογικά στη δύσκολη συνέχεια, όπου όλα τα ματς θα είναι τελικοί.

Οι Κοκκινοπλίτες του Γιώργου Σκέντου μετά το αρνητικό σερί των δέκα ηττών, πήραν τη δεύτερή τους νίκη στο πρωτάθλημα μετά από πολύ καλή εμφάνιση που πραγματοποίησαν, ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού, ενώ αγωνίστηκαν μετά το 77΄με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Λίλο με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η Αναγέννηση του Κώστα Παπαζήση παλεύει όλα τα ματς φιλότιμα. Και ανάλογα με τα αποτελέσματα που θα φέρει στο Β΄ γύρο, θα δει να ο στόχος της παραμονής είναι εφικτός.
Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε από το  πρώτο μέρος ενώ στην επανάληψη δεν υπήρξαν φάσεις για γκολ σε ένα νευρικό και χωρίς ουσία ημίχρονο.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 13΄ ο Αστέρης Παπαδόπουλςο από θέση αριστερά επιχείρησε τη σέντρα και ο Δημήτρης Μιχαλήτσιος από την καρδιά της άμυνας με έξοχη κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Αδάμου ανοίγοντας το σκορ 1-0.

Δύο λεπτά αργότερα ο Νίκος Σκαμπαρδαώνης σούταρε δυνατά έξω από την περιοχή, απέκρουσε ο Αδάμος και ο Μιχαλήτσιος παίρνοντας το ριμπάουντ με κοντινό πλασέ έγραψε το 2-0, σημειώνοντας το δεύτερο του προσωπικό τέρμα.
Σρο 20΄ από σέντρα του Εντιαγιέ το σουτ του Μπιτσάνη από καλή θέση κόντραρε σε αμυντικό και πέρασε κόρνερ.

Στο 25΄ κόρνερ του Εντιαγιέ, ο Μπιτσάνης δεν πρόλαβε να σκοράρει με τη μπάλα να φεύγει άουτ.
Στο 26΄ ο Χρήστος Τσιντώτας με κεφαλιά έπειτα από κόρνε του Καλουτσίδη μείωσε το σκορ σε 2-1.
Στο 29΄ από εκτέλεση φάουλ του Γούτσιου η κεφαλιά του Τριανταφύλλου Θ. έφυγε μόλις άουτ.
Στο 38΄ο Εντιαγιέ με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του 3-1.

Στο 43΄ σέντρα του Γούτσιου, κεφαλιά από τον Παπαζήση η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σακελλαρίδη.
Στο 45 +1 μετά από αδράνεια των αμυντικών του Αρη, ο Τριανταφύλλου Θ. με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Στο 77΄ο Λίλο του Αρη αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε, αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες, για τον υπόλοιπο χρόνο του παιχνιδιού.

Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Αλέξανδρου Μέγα με βοηθούς τον κ. Αναστασιάδη και τη δίδα Βασιλεία Τσικλητάρη.