Ταύρος Ελάφου-Πίνδος Α. Αγιάννη 1-1 Απο ένα γκολ και βαθμό στην Έλαφο!

Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις ο Ταύρος Ελάφου με την Πίνδο Α. Αγιάννη καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1, δύο αγωνιστικές πριν ολοκληρωθεί ο πρώτος γύρος της Β΄ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν μέτριο ποιοτικά με την Πίνδο να έχει την εδαφική υπεροχή χωρίς όμως να απειλήσει ιδιαίτερα την εστία του Μπεκιάρη, ενώ ο Ταύρος θα μπορούσε να προηγηθεί με τις ευκαιρίες που είχε, ήταν όμως άστοχος.

Στο Β΄ ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι, έχασαν κλασικές ευκαιρίες για να πάρουν ευρεία νίκη, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να σώσουν το βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις, στο γκολ που προηγήθηκε της ομάδας του Α. Αγιάννη του 88ου λεπτού.
Σύμφωνα με την εικόνα του παιχνιδιού, το αποτέλεσμα αδικεί την ομάδα της Ελάφου.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 4΄σουτ του Καλαϊτζή από το ύψος της περιοχής, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.
Στο 8΄ διαγώνιο σουτ του Μαντζώλη, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
Στο 10΄ κόρνερ του Γεωργαντά, κεφαλιά του Μπάιμπου από το δεύτερο δοκάρι, η μπάλα άουτ πάνω από την εστία.
Στο 19΄ ψηλοκρεμαστό σουτ από τον Γεωργαντά εκτός περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ.
Στο 25΄ άστοχο σουτ του Κόλτση από καλή θέση.
Στο 34΄ σουτ του Καλαϊτζή, η μπάλα χτύπησε στο πόδι του Παπαγιαννόπουλου και πέρασε κόρνερ.
Στο 44΄ κεφαλιά του Μπάϊμπου από πλεονεκτική θέση ύστερα από το κόρνερ του Γεωργαντά, η μπάλα άουτ.
Στο 50΄ σέντρα του Λεβάϊ και γυριστή κεφαλιά του Τοτικίδη από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο 59΄ κοντινό πλασέ του Βελώνη από σέντρα του Γεωργαντά, η μπάλα άουτ.
Στο 60΄ σουτ του Μαντζώλη από καλή θέση, η μπάλα άουτ.
Στο 77΄φάση διαρκείας στα καρέ του Σιούντα, κεφαλιά του Γεωργαντά, απομάκρυναν οι αμυντικοί πάνω στη γραμμή της εστίας σε κόρνερ.
Στο 80΄ πάσα του Κόλτση και σουτ του Κουτσιαρή από θέση βολής, η μπάλα άουτ.
Στο 81΄σουτ του Ξενόπουλου, η μπάλα βρήκε σώμα αμυντικού της Πίνδου και πέρασε κόρνερ.
Στο 86΄σουτ του Βελώνη από πλάγια θέση, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Σιούντα, και στη συνέχεια απομάκρυναν οι αμυντικοί.
Στο 88΄ σε σύγχυση στην άμυνα του Ταύρου, ο Κατσαβάκης που είχε μπει στον αγώνα ως αλλαγή, με κοντινό πλασέ έγραψε το 0-1.

Ένα λεπτό αργότερα ο Σιούντας είπε όχι στο δυνατό σουτ που επιχείρησε ο Παπαγιαννόπουλος, καθώς απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, σε γέμισμα του Μποστατίνη Γ., ο Σωτήρης Γεωργαντάς με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Άριστη η διαιτησία του κ. Λάμπρου Ντασιόπουλου, με βοηθούς τους κ.κ. Χατζηγιάννη – Χαραλαμπίδη.